en et

Alustasime Männiku turismitaluga Viljandimaal 2000. aastal, teadmata tol ajal veel midagi maaturismist kui ettevõtlusvormist.

Mõte sai alguse äsja ostetud talukohast looduslikult maalilises kohas metsa sees ja esmalt pidasime silmas matkamaja, kus inimesed saavad öömaja, hoolitsedes söögitegemise eest ise. Niisugusel kujul see idee aga ei teostunud ja me hakkasime hoopis otsima võimalusi, kuidas vana talukompleks külaliste vastuvõtmiseks korda teha.

Kõigepealt ehitasime vanasse lauta väikese saali ja sauna. Kompleksi kuulus veel ka vana ait, ent see jäi esialgu lihtsalt miljööd looma.

Turismitalu läks nüüd juba Männiku Metsatalu nime all kenasti tööle. Mõne aja pärast tekkis vajadus suvise varjualuse ja seejärel juba suurema saali ehk valgusrikkama ruumi järele koolituste, seminaride, pulmade, sünnipäevade jms tarbeks. Ehitasime täissisustusega köögi, et pakkuda ka toitlustust, mida tellisime varem mujalt.

Uuendused mõjusid hästi, nii et saime võõrustada erinevate soovidega kliente, kelle hulk üha kasvas.

Oleme teinud koostööd Ugala teatriga, kes mängis Männikul näiteks suveetendust „Väikesed vanamehed", mis tõi kohale palju rahvast ja andis meile hea kogemuse kohviku pidamisel.

Samuti on meil väga hea koostöö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga. Meie turismikompleksis võib näha paljude tudengite lõputöid, mis lisavad siia rahvusliku omapära: kattetekid, seinavaibad, suitsusaun ja selle juurde kuuluv puhkemaja.

2020. aastal toimus meie juures suur muusikafestival Trad.Fest! #3, mida korraldas ülipopulaarne ansambel ja välisministeeriumi 2020. aasta kultuuripreemia laureaat Trad.Attack!. Sellest festivalist saab suure tõenäosusega pikem traditsioon.

Paita oma kõhtu ja hinge õdusas looduskaunis puhketalus.
Ene Sillamaa
Männiku Metsatalu perenaine

Saada päring

- +
- +